Note: For at reducere serverbelastningen ved daglig skanning af alle links (dagligt mere end 100.000) af søgemaskiner såsom Google, Yahoo og andre, vil alle links der er ældre hvor slutdatoen er overskredet med mere end to uger, blive vist efter et klik på den følgende knap:

Nordic Youth Chess Championship 2014 - group A

Sidst opdateret 16.02.2014 18:56:33, Oprettet af/Sidste upload: KenHolm

Spilleroversigt for NOR

NOR
SNrNavnRatIRatNFED123456Pts.Rk.RpKrat+/-Gruppe
4Johansen Stian20990NOR½½00½½210173215-28,65Group A (1994-96)
9Forså Elise18540NOR010101381932155,25Group A (1994-96)
1Christiansen Johan-Sebastian22090NOR111½½15123511514,40Group B (1997-98)
9Løbersli Henrik Øie18610NOR0010½½210186215-1,35Group B (1997-98)
2Merkesvik Sondre20220NOR1½01013,56184915-19,80Group C (1999-00)
4Djurhuus Eivind X19630NOR1½½01½3,54186915-6,30Group C (1999-00)
1Tryggestad Andreas Garberg18780NOR½011½144175715-9,00Group D (2001-02)
7Nordquelle Daniel16540NOR½1011½4218901528,20Group D (2001-02)
7Robertsen Bjørn01365NOR0½1½½02,57137700,00Group E (2003-04)
12Sjøberg Isak00NOR½½½01½36137200,00Group E (2003-04)

Resultater i sidste runde for NOR

Ru.Br.Nr. NavnRatPts. ResultatPts. NavnRat Nr.
6511
Politi Alberto16412 0 - 12 Forså Elise1854
9
664
Johansen Stian2099 ½ - ½0 Dahl Karl Marius1563
12
611
Christiansen Johan-Sebastian22094 1 - 03 Nielsen Høgni Egilstoft2141
2
669
Løbersli Henrik Øie1861 ½ - ½2 Liedbeck Patrik1834
10
626
Thorgeirsson Jon Kristinn18444 ½ - ½3 Djurhuus Eivind X1963
4
647
Kolka Dawid1748 0 - 1 Merkesvik Sondre2022
2
616
Keinänen Toivo1740 ½ - ½ Nordquelle Daniel1654
7
639
Steinthorsson Felix1536 0 - 13 Tryggestad Andreas Garberg1878
1
622
Olsen Filip Boe18764 1 - 0 Robertsen Bjørn1365
7
645
Kravchuk Mykhaylo1453 ½ - ½ Sjøberg Isak0
12

Spiller detaljer for NOR

Ru.SNrNavnRatIRatNFEDPts.Res.wew-weKrat+/-
Johansen Stian 2099 NOR Rp:1732 Pts. 2
110Jacobsen Rúni Tindskarð16870FAI2s ½0,92-0,4215-6,30
28Christensen Casper19770DEN3w ½0,67-0,1715-2,55
32Haubro Martin21910DEN3w 00,37-0,3715-5,55
46Sverrisson Nökkvi20810ISL3,5s 00,53-0,5315-7,95
511Politi Alberto01641FIN2s ½
612Dahl Karl Marius15630FAI0,5w ½0,92-0,4215-6,30
Forså Elise 1854 NOR Rp:1932 Pts. 3
13Rönka Erik21540FIN4,5s 00,15-0,1515-2,25
25Olofsson-Dolk Mattis20970SWE3,5w 10,200,801512,00
37Karlsson Mikael Johann20570ISL3,5w 00,24-0,2415-3,60
412Dahl Karl Marius15630FAI0,5s 10,850,15152,25
56Sverrisson Nökkvi20810ISL3,5w 00,21-0,2115-3,15
611Politi Alberto01641FIN2s 1
Christiansen Johan-Sebastian 2209 NOR Rp:2351 Pts. 5
17Ramsdal Jens Albert20420DEN1,5w 10,720,28154,20
26Ragnarsson Dagur20730ISL4s 10,680,32154,80
35Johannesson Oliver Aron21040ISL3,5w 10,640,36155,40
43Norlin Egor21170SWE3,5s ½0,63-0,1315-1,95
58Valkama Eero19930FIN4s ½0,78-0,2815-4,20
62Nielsen Høgni Egilstoft21410FAI3w 10,590,41156,15
Løbersli Henrik Øie 1861 NOR Rp:1862 Pts. 2
13Norlin Egor21170SWE3,5s 00,19-0,1915-2,85
22Nielsen Høgni Egilstoft21410FAI3s 00,16-0,1615-2,40
37Ramsdal Jens Albert20420DEN1,5w 10,260,741511,10
44Thøgersen Rasmus21170DEN3,5w 00,19-0,1915-2,85
512Eyðsteinsson Silas16680FAI1s ½0,75-0,2515-3,75
610Liedbeck Patrik18340SWE2,5w ½0,54-0,0415-0,60
Merkesvik Sondre 2022 NOR Rp:1849 Pts. 3,5
18Lahdelma Henri01679FIN2,5s 1
25Bit-Narva David18820SWE3,5w ½0,69-0,1915-2,85
33Dreisler Tobias19740DEN5s 00,57-0,5715-8,55
410Poranen Niko01627FIN1,5w 1
56Thorgeirsson Jon Kristinn18440ISL4,5w 00,73-0,7315-10,95
67Kolka Dawid17480ISL2,5s 10,830,17152,55
Djurhuus Eivind X 1963 NOR Rp:1869 Pts. 3,5
110Poranen Niko01627FIN1,5s 1
21Thybo Jesper Søndergaard21560DEN3,5w ½0,250,25153,75
35Bit-Narva David18820SWE3,5s ½0,61-0,1115-1,65
43Dreisler Tobias19740DEN5w 00,48-0,4815-7,20
511Finnson Eli W.13900FAI3s 10,920,08151,20
66Thorgeirsson Jon Kristinn18440ISL4,5s ½0,66-0,1615-2,40
Tryggestad Andreas Garberg 1878 NOR Rp:1757 Pts. 4
17Nordquelle Daniel16540NOR4w ½0,78-0,2815-4,20
26Keinänen Toivo17400FIN5s 00,69-0,6915-10,35
311Skaale Janus13430FAI1w 10,920,08151,20
44Ramsdal Lasse17560DEN2,5s 10,670,33154,95
53Heimisson Hilmir Freyr17610ISL4w ½0,66-0,1615-2,40
69Steinthorsson Felix15360ISL2,5s 10,880,12151,80
Nordquelle Daniel 1654 NOR Rp:1890 Pts. 4
11Tryggestad Andreas Garberg18780NOR4s ½0,220,28154,20
28Ng Klemens16200SWE3,5w 10,550,45156,75
33Heimisson Hilmir Freyr17610ISL4s 00,35-0,3515-5,25
45Ananthan Arunn17460DEN3w 10,370,63159,45
52Hallman Valo18430FIN3,5s 10,250,751511,25
66Keinänen Toivo17400FIN5s ½0,380,12151,80
Robertsen Bjørn 1365 NOR Rp:1377 Pts. 2,5
11Bjerre Jonas18990DEN4s 0
212Sjøberg Isak00NOR3w ½
39Reimegård Emil01108SWE1,5s 1
46Aura Daniel01387FIN2,5s ½
58Ebeling Mariela13360FIN2w ½
62Olsen Filip Boe18760DEN5s 0
Sjøberg Isak 0 NOR Rp:1372 Pts. 3
16Aura Daniel01387FIN2,5w ½
27Robertsen Bjørn01365NOR2,5s ½
311Fjallheim Leif Reinert01027FAI2w ½
41Bjerre Jonas18990DEN4w 0
510Nielsen Jón Í Horni01103FAI2s 1
65Kravchuk Mykhaylo14530ISL3s ½